• TANECZNY WEEKEND

• W sobotę, 27.04 uczniowie naszej szkoły oraz nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w konkursie tańca organizowanym przez Fall in Dance w Konarach. Było to wielki przeżycie zarówno dla uczestników, jak też dla widzów. Zaczęło się od występów grupowych, a potem przyszła kolej na tańce w parach. Nasi ucznioiwe prezentując się na scenie byli jak zawodowcy. Choć emocji było dużó na twarzach było widać pełne skupienie. Wszystkie układy taneczne zachwycały! Dzięki Panu Przemkowi mieliśmy okazję podziwiać umiejętności taneczne uczestników. Cóż to był za dzień!

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• Wczorajszego ranka, w murach naszej szkoły, wydarzyło się coś wyjątkowego – uczniowie tej klasy 3 przygotowali niezwykłe przedstawienie z okazji Dnia Ziemi! Ale to nie było zwykłe przedstawienie teatralne – to było coś zupełnie innego! Przedstawienie zostało zaprezentowane w formie dynamicznych wiadomości telewizyjnych, które przypominały nam o ważności dbania o naszą planetę i ekologicznych wyzwań, z którymi się mierzymy.

Uczniowie nie tylko pokazali swoje zaangażowanie w tematykę ochrony środowiska, ale także popisali się niezwykłym talentem aktorskim, przekazując przesłanie w sposób przekonujący i inspirujący. Od raportów o ogromnych zanieczyszczeniach rzek, mórz i powietrza, przez problemy związane z wylesianiem i utratą siedlisk dla dzikich zwierząt, aż po apel Matki Ziemi, abyśmy o nią dbali – każda wiadomość była nie tylko przekazem informacyjnym, ale również wezwaniem do działania.

Po występie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Ziemia Naszym Domem", do którego zgłoszono wiele kreatywnych i inspirujących prac!

Laureaci konkursu:

Oddziały szkole:

1 miejsce - Nikola B. klasa 2

2 miejsce -Amelia M. klasa 1

3 miejsce - Maja G. Klasa 4

Wyróżnienie :

Bartek K. - klasa 2

Zofia K.- klasa 2

Nikola S. - klasa 2

Odziały przedszkolne :

1 miejsce - Dominika R. oddział „0”

2 miejsce - Natalia K. oddział „0”

3 miejsce - Antoni B. oddział 3 łatki, Krystian U. - oddział 4-5 latki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

• DZIEŃ Z ŻYCIA KLASY 2

• W piątek nasza klasa 2 pracowała na zajęciach lekcyjnych metodą projektu. Uczniowie wykonywali plakaty na temat prawidłowego zachowywania się w podczas burzy. Było to dla niech niesamowite wyzwanie, bowiem wszystkie działania i etapy musieli sami zaplanować. Zaczęli od podzielenia się w małe grupki, potem wspólnie wykonali projekty swoich plakatów, uzgodnili z czego i jak będzie wyglądała ich praca, a na koniec jaką będzie miała formę...Przyjemnie było obserwować, jak nasi uczniowie się angażują, nawiązują relacje rówieśicze, wykazują się kreatywnością oraz twórczością.

Ciekawi, jak wyglądał ten dzień w klasie?

Zapraszamy do fotorelacji :)

Nasi drugoklasiści już się pytali, kiedy będzie kolejny projekt ;)